For at skabe liv på væggen har Rikke samlet en collage af små værker. Nederst til højre er en tegning af Anne Bundgaard, over det et Catrine Raben Davidsen-litografi. Den grå sofa er fra Bolia.com, mens gulvlampen er fra Louis Poulsen.
Læs kommentarer
For at skabe liv på væggen har Rikke samlet en collage af små værker. Nederst til højre er en tegning af Anne Bundgaard, over det et Ca- trine Raben Davidsen-lito- grafi. Den grå sofa er fra Bo- lia.com, mens gulvlampen er fra Louis Poulsen.
Læs kommentarer
Flagermus-stolen var en gave til Rikkes kæreste, men man sidder ikke så godt i den, så planen er at finde et alternativ. En lille Kay Bojesen-abe har fundet vej op til det øverste vindue. Gulvlampen er fra et lagersalg hos Flos.
Rikke har holdt stuen helt enkel og poetisk ved at bruge få, feminine farver til sine møbler i grå og træ. Den store puf er fra Bolia.com, sofabordet er et genbrugsfund fra B&W-hallen og gulvtæppet har Rikke købt hos Hay.
Læs kommentarer
Forældresoveværelset er indrettet enkelt i sort, hvid og grå. Sengetæppet er fra Hay, mens den smalle reol er fra Montana. Stolen ved siden af sengen har Rikke købt hos Hay.
Læs kommentarer