Se de nye farverige accessories fra Nomess

Praktiske og eksklusive accessories i stærke farver er en del af efterårskollektionen hos Nomess. Se kollektionen her, inden den kommer i butikkerne.

© Nomess

I anledningen af Nomess' 10 års jubilæum har de lanceret en ny møbelkollektion, der er flydt med skønne farver og skarpe linjer. Sammen med møbelkollektionen lancerer de også et fint udvalg af accessories, som du kan se læse mere om i galleriet her.

”Inspirationen har været at gøre det ordinære ekstra-ordinært gennem eksklusivt design.” Sådan beskriver Nomess’ sin nye kollektion, som er fyldt med accessories i kolde og varme nuancer. Kollektionen består af alt fra lækre nye tekstiler, notesbøger, til nye organiseringsbags og en mindre udgave af deres populære bokse til opbevaring af smykker og beautyprodukter.

Alle de nye accessories fra Nomess har en høj funktionalitet, og vil uden tvivl pryde det moderne hjem med sine legende farver. De skønne farver bløder det stramme udtryk op, og skaber en skøn lethed til det ellers meget grafiske look.

Scroll ned igennem galleriet og se et udvalg at kollektionen, som vil være i butikkerne sidst i september 2017.

© Nomess

WATER Tea Towels med flot mønster

Med sit energiske mønster fanger Nomess' nye viskestykker øjet med det samme. Viskestykkerne er trykt på 100 % bomuld, der gennem gennem et stærkt farvespil skaber en frisk fornyelse til køkkenet. WATER Tea Towels kommer i fire forskellige farvekombinationer og en 2-pak koster 129 kr.

© Nomess

Farverige MESS Study Books

Sæt kulør på dine notater med de nye MESS Study Books. Notesbøgerne fås i medium og large i 12 markante farver. De har alle linjerede sider og gås i en 2-pak af enten to large eller to medium i seks forskellige farvekombinationer. Medium 60 kr., large 80 kr.

© Nomess

3 DISH CLOTHS i gul, blå og pink

De nye 3 DISH CLOTHS fra Nomess er designet som et modstykke til de ordinære universalklude fra supermarkederne. Kludene er mere miljøvenlige og en sjov og ekstravagant pendant til de almindelige universalklude. Kludene kommer i en sampak af tre stk., og koster 75 kr.

© Nomess

BALSABOX Personal Mini version 2.0

En ny og mindre udgave af den populære Balsabox Personal kommer nu i bade grå og pink. Smykkeskrinet er både luksuriøst og multifunktionelt med de mange rum. 699 kr.

© Nomess

Praktisk og cool ORGANISING BAG

De nye ORGANISERING BAGs er perfekte til opbevaring af små genstande og personlige ejendele. De er lavet i et blødt og lækkert materiale med et grafisk udtryk. Tasken kommer i mat hvid og mat sort og er tilgængelig i to størrelser med hvert deres grafiske udtryk. Medium 49 kr., large 69 kr.

HÅNDPLUKKET TIL DIG