Din internetbrowser er desværre uddateret. Denne side understøtter beklageligvis ikke forældede browserversioner.
Sådan opdaterer du din browserRF1903-R Sideways Sofa af Rikke Frost for Carl Hansen & Søn
Med Sideways Sofa har Rikke Frost skabt et grafisk og skulpturelt møbel, som opfordrer til samtale, og til at vi ser hinanden i øjnene. Sofaen passer derfor lige ind i den tid, vi befinder os i lige nu. Vi får lyst til at nyde Sideways’ design 360 grader rundt, og samtidig har sofaen en størrelse, der også kan passe ind i mindre boliger. Den har et meget stærkt udtryk og er rund, venlig og indbydende – og man sidder godt i den. De håndværksmæssige kvaliteter er i top.
LÆS MERE om tankerne bag 'Sideways' hos RIkke Frost
Opret gratis profil, og læs videre, når du er logget ind.
Det er nemt, hurtigt og gratis at oprette en profil. Dealen er, du siger ja til at modtage vores nyhedsbrev, og så bliver vi ved med at lave Danmarks bedste bilstof.
Med Bolig Magasinets nyhedsbrev får du tips & tricks, masser af skøn inspiration til dit hjem og spændende boligreportager.
Ja tak, jeg vil gerne modtage Bolig Magasinets nyhedsbrev med spændende artikler og markedsføring om Bolig Magasinet via e-mail. Du kan til enhver tid afmelde dig igen via afmeld linket. Læs mere